ZERO WASTE


ZERO WASTE, LESS WASTE

 to słowa ostatnio coraz bardziej modne a my chcemy, żeby były realne i ważne w naszym i Waszym codziennym życiu

 

Jak Ty - kupując u nas - przyczyniasz się do dbania o środowisko?

Zadbaj z nami o środowisko! Nie zapominajmy o tym, że każde nasze działanie - czy to związane z codziennym funkcjonowaniem, czy z rozwojem gospodarczym, przemysłowym i coraz większą konsumpcją, ma pośredni lub bezpośredni wpływ na środowisko, w którym żyjemy.


Jeśli możesz wybieraj produkty sprzedawane na wagę albo pakowane w opakowania wielokrotnego użytku (pojemniki, torebki ze struną).

Korzystaj z dostawy naszych towarów na terenie Warszawy i okolic i użytkuj nasze pojemniki - są bezpieczne, posiadają atesty dopuszczające do kontaktu z żywnością, nie zawierają BPA a przede wszystkim są wielorazowego użytku.

Wybieraj odbiór/nadanie swoich przesyłek w punktach (paczkomaty/automaty paczkowe, punkty nadań i odbioru itp.) -dzięki temu możesz odebrać jak i nadać wiele paczek jednocześnie w jednym miejscu a firma kurierska dowozi i odbiera wszystko z jednego miejsca.

Dokumentacja elektroniczna czyli paperless - ograniczenie tworzenia papierowej dokumentacji jest jednym z wielu działań, podejmowanych przez firmy na całym świecie. Zamawiając produkty, będąc odbiorcą lub nadawcą przesyłek możesz dziś korzystać z m.in np. na elektroniczne potwierdzenie odbioru/nadania przesyłki, elektroniczne faktury, skorzystanie z kwalifikowanego podpisu elektronicznego i wiele pokrewnych.

Segreguj odpady! Nasze opakowania nadają się do segregacji - pamiętaj o tym, żeby z kartonów zdejmować taśmy przed wyrzuceniem. Opakowania foliowe zatłuszczone też nadają się do recyklingu.

Informuj nas o swoich potrzebach i pomysłach - jeśli masz inne potrzeby lub pomysły, które mogłyby wesprzeć nas wszystkich w osiągnięciu celów i lepszym życiu to poinformuj nas o tym :)

 

Do czego dążymy

Działamy z dbałością o środowisko naturalne. Nasze produkty to tak naprawdę odpowiednio zagospodarowane części zwierząt, które normalnie byłyby zutylizowane ale my dajemy im drugie życie a robiąc to dostarczamy naturalne i wartościowe gryzaki i przysmaki dla Twoich psów. Czyli w samej istocie nasza działalność przyczynia się do pomniejszenia ilości odpadów w obiegu. 


Teraz postanowiliśmy wziąć na tapet sam proces magazynowania, pakowania i dostarczania produktów do Ciebie. Chcemy usprawniać każdy etap działalności tak aby w każdym dążyć do wprowadzenia procesów i procedur jak najbardziej zbliżonych do Zero Waste.

 

Co robimy aby to osiągnąć

Wprowadzamy możliwość zakupu produktów na wagę lub sztuki i w standardzie będą one pakowane w materiały pochodzące z recyklingu jak papier, torebki papierowe lub układamy luzem w kartonie.

Dla osób ceniących działania mające na celu ograniczenie roznoszenia się cudownego aromatu naszych produktów po całym mieszkaniu lub domu nadal pozostawiamy wersje produktów w opakowaniach standardowych, jakimi są worki PA/PE (one też poddawane są recyklingowi i normalnie wkładamy je do żółtych pojemników na plastik) i dodatkowo wprowadzamy możliwość wyboru zapakowania towaru w bardzo dobre i funkcjonalne torebki z zamknięciem strunowym typu doypack, które są wielorazowego użytku. Jest możliwość dodania na poziomie koszyka usługi pakowania w torebki wielokrotnego użytku typu doypack ze struną lub pakowanie w foliowe opakowanie zgrzewane.

Ponadto wprowadzamy pojemniki wielokrotnego użytku, do zakupu jak i wymienialne. Te na wymianę będą możliwe do wypożyczenia za kaucją (po 3 zakupie kaucja jest zwracana a pojemnik przechodzi na własność Klienta).  Początkowo na terenie Warszawy i okolic, będziemy dostarczać je wraz z zamówieniami. Takie pojemniki będzie można użytkować a potem wymieniać przy okazji następnego zamówienia.

Dokumenty elektroniczne. Wszelkie niezbędne dane handlowe będą nanoszone na etykiety i umieszczane na opakowaniach lub na życzenie będziemy wystawiali certyfikat do każdego zakupionego towaru zawierający m.in. nazwę produktu, numerem partii, skład analityczny i numerem weterynaryjny i będziemy wysyłać takie dokumenty na podane adresy e-mail. Oczywiście Klienci mają możliwość otrzymania faktury  do zakupów i będą one wysyłane na podane adresy e-mail w formie elektronicznej (na życzenie pozostawiamy możliwość wyboru opcji papierowej).

Wyszukujemy kooperantów i dostawców, którzy też odpowiedzialnie podchodzą do kwestii zrównoważonego rozwoju.

Na bieżąco będziemy prowadzili badania w kwestii wprowadzania kolejnych rozwiązań w stronę less waste/zero waste m.in. na temat tego, czy Ty jako nasz/a Klient/ka jesteś za używaniem do wysyłek kartonów z odzysku itp.

  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl