Minął rok od zaistnienia naszej inicjatywy nat4dog.
Przyszedł czas na refleksje, podsumowania, planowanie i oczywiście radość!
Radość, że jesteście z nami, że możemy zaopatrywać Was nie tylko w pyszne żarełko dla waszych czworonożnych przyjaciół, ale przede wszystkim radość z tego, że możemy być częścią Waszego życia! Dzięki Wam możemy się dalej rozwijać - rozwijać z Wami!
Ale wraz z rozwojem naszej działalności coraz bardziej denerwuje nas ilość wprowadzanych i wytwarzanych nie tylko przez nas odpadów opakowaniowych.
Dlatego z radością ogłaszamy, że NAT4DOG rozpoczyna:
- wdrożenie materiałów wysyłkowych wolnych od plastiku
- wprowadzenie do obrotu i sprzedaży pojemników wielorazowego użytku
- rozwój sekcji produktów i materiałów biodegradowalnych i takich, które nadają się do recyklingu
- wprowadzenie możliwości zgłaszania się przez podmioty typu NGO, fundacje i sprzedaż produktów z cyklu charytatywni i EKO
Dlaczego sprzeciwiamy się niepotrzebnemu używaniu plastiku?
Plastik jest niezwykle przydatny i praktyczny. Od tego zależy nasze współczesne życie. Wszystko, od samochodów po urządzenia medyczne, byłoby niemożliwe do użytkowania bez plastiku. Choć plastik jest użyteczny, to musimy zdać sobie sprawę, że zużywamy go zbyt dużo i nie zarządzamy efektywnie odpadami z tworzyw sztucznych.
UE dąży do tego, żeby przed 2030 r. wszystkie opakowania plastikowe nadawały się do recyklingu.
Posłowie do PE już zastanawiają się nad wprowadzeniem zakazu użytkowania niektórych tworzyw sztucznych jednorazowego użytku.
Tanie i trwałe tworzywa sztuczne są powszechnie używane, jednak ich rosnącej popularności towarzyszy również wzrost ilości odpadów składowanych na wysypiskach i lądujących w morzach, co wpływa na środowisko i zdrowie ludzkie.
Każdego roku w Unii Europejskiej wytwarza się ok. 26 milionów ton odpadów z tworzyw sztucznych.
Mniej niż 30 % z nich jest poddawane recyklingowi, a część zostaje wywożona do przetworzenia w państwach trzecich. Reszta trafia na składowiska odpadów, jest spalana lub zostaje porzucana na łonie przyrody w tym na plażach, w lasach, rzekach lub morzach.
W ramach zwalczania zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi Komisja Europejska zaproponowała strategię w dziedzinie tworzyw sztucznych. Jej celem jest zapewnienie, aby przed 2030 r. każdy element plastikowego opakowania mógł być użyty ponownie lub poddany recyklingowi, oraz zmniejszenie zużycia jednorazowych produktów z tworzyw sztucznych oraz użycia mikrodrobin plastiku.
W NAT4DOG planujemy wysłać w przyszłym roku kilkanaście tysięcy paczek:
To znaczy:
kilka tysięcy pudełek wysyłkowych
kilka tysięcy zestawów amortyzujących i wypełniających puste przestrzenie (w celu ochrony smakołyków i gryzaków wewnątrz pudełek)
kilkanaście tysięcy etykiet adresowych i kangurek
kilkadziesiąt kilometrów taśmy do bezpiecznego zamknięcia pudeł
Chcieliśmy mieć pewność, że absolutnie nic w tych materiałach transportowych nie przyczyni się do zanieczyszczenia naszej planety.
Dlatego metodycznie modernizujemy nasz proces pakowania, stopniowo zastępując poszczególne komponenty bardziej zrównoważonymi alternatywami.
Dzisiaj proponujemy Wam zakup luzem lub w papierowych opakowaniach (te nawet na wysypisku rozłożą się w krótkim czasie).
Jeśli wybieracie opakowania plastikowe pamiętajcie o prawidłowej segregacji oraz wybierajcie dostawców, którzy korzystają z opakowań z recyklingu.
Ale...
Jeśli zdecydujecie się jednak kupić luzem mamy dla Was dobre rozwiązanie - wprowadzamy dziś do sprzedaży PAKI NA GRYZAKI - pudełka wielorazowego użytku, szczelne i bezpieczne (żaden psiak się do nich nie dobierze), bez BPA, polskiej produkcji, certyfikowane do kontaktu z żywnością.
Każdy Wasz komentarz, wiadomość, opinia czy pomysł jest bardzo mile widziany.
Pomóżcie się nam rozwijać i wspólnie chrońmy naszą PLANETĘ.